Απρίλιος 2014 (10/4/2014): Εκδήλωση με κεράσματα στο 2ο Γ.Λ. Αγίας Βαρβάρας

Την Πέμπτη 10 Απριλίου και ώρα 10:30 στο χώρο του 2ου Γενικού Λυκείου Αγ. Βαρβάρας, μοιράστηκαν κεράσματα στους μαθητές, από συνεργάτες του Προγράμματος, στο πλαίσιο δράσεων για την “Παγκόσμια Ημέρα Ρομά”. Στην παράδοση ήταν παρόντες η συντονίστρια της περιοχής κα. Τσαγκάρη Χαρούλα, η διαμεσολαβήτρια του σχολείου κα. Κωνσταντινίδου Μαρία, η διευθύντρια του σχολείου κα. Καπούτση, η πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων κα Καπελέρη, ο πρόεδρος του δεκαπενταμελούς και καθηγητές του σχολείου. Η διευθύντρια ευχαρίστησε το Πρόγραμμα θερμά για αυτή την κίνηση και όλοι οι μαθητές εκτίμησαν ιδιαίτερα την προσφορά. Ακολούθησε συνάντηση της συντονίστριας και της διαμεσολαβήτριας με τη διευθύντρια και την πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων.

img img img

ΕΣΠΑ 2014-2020

Copyright © 2011-2012 Κέντρο Διαπολιτισμικής Αγωγής | Πρόγραμμα: «Εκπαίδευση των παιδιών Ρομά»