Οκτώβριος 2014: Εμβολιασμός σε παιδιά νηπιακής και σχολικής ηλικίας στον οικισμό του Νομισματοκοπείου στο Χαλάνδρι

Την Πέμπτη 30/10/2014 διενεργήθηκε εμβολιασμός σε παιδιά νηπιακής και σχολικής ηλικίας στον οικισμό του Νομισματοκοπείου στο Χαλάνδρι. Η δράση πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό και το Δήμο Χαλανδρίου.

Εμβολιάσθηκαν και εξετάσθηκαν από τους παιδίατρους, περίπου 40 παιδιά και δόθηκε ΑΔΥΜ σε 26 μαθητές. Το συντονισμό είχε αναλάβει η υπεύθυνη της δράσης προαγωγής υγείας κα Αρκούδη Χρυσούλα και εκ μέρους του Προγράμματος "Εκπαίδευση των παιδιών Ρομά" ήταν παρούσες οι συνεργάτιδες: κα Αθανασιάδου, κα Μερκούρη, Κα Σταύρου και η κα Νικηφόρου.

img img img

ΕΣΠΑ 2014-2020

Copyright © 2011-2012 Κέντρο Διαπολιτισμικής Αγωγής | Πρόγραμμα: «Εκπαίδευση των παιδιών Ρομά»